Oppdateringer 2007
Updates 2007
Aktuelt fra 2004 Aktuelt fra 2005 Aktuelt fra 2006

 

30. desember

Nat. utstilling / dogshow Letohallen

Hedda HaAm 1 JK - 5 JKK 1st. price in junior class
Ghianti BaAm 1 AUK - 5 AUKK 1st. price in IMC

BIR/BOB: Wintilla av Lee Armand - BIM Augustus

29. desember

Nat. utstilling / dogshow Letohallen

Hedda HaAm 2 JK 2nd. price in junior class
Ghianti BaAm 2 AUK 2nd. price in IMC
25. november

Int. utstilling / dogshow - Norsk Vinnerustilling (NV-07) Norwegian Winnershow - NKK Hamar
Dommer/judge: Lisbet Utke Ramsing (hanner/males/BIR/BOB) - Jens Ramsing (tisper/females) - 92 BS

Georg Best BaAm 1 AUK - 1 AUKK - CK Best male IMC - CAC res.
Eldin Budi UnLa 1 AK - 4 AKK 4th. best male open class
Hedda HaAm 2 JK 2nd. price junior female
Ghianti BaAm 1 AUK 1st. price IMC - female
Chimny ZaLa 1 AK 1st. price open class - female
BIR/BOB: CH Tiviniro's Harely Davies - BIM/BOS Kordes Brilliant av Lee Armand
12. november

Nye bilder / New pictures

Ivo BaLa Jippi CaCh Georg Best BaAm Erik UnLa Elmer UnLa
11. november

Nat. utstilling / dogshow - Orkdal Hundeklubb
Dommer/Judge: Brigitta Hasselgren - 40 BS

Eldin Budi UnLa 1 AK - 2 AKK - CK - 4 BHK 4th. best male - CAC res.
BIR/BOB:   CH Mistelteins Autumn Precious Rose       BIM/BOS: CH Tiviniros Heading for Happiness
10. november

Nat. utstilling / dogshow - Kongsberg Hundeklubb
Dommer/Judge: Yvonne Cannon - 10 valper/puppies - 45 voksne/adults

Ivo BaLa Nr. 4 (6-9) 4th. best male puppy (6-9)
Iben Nr. 2 (6-9) 2nd. best male puppy (6-9)
Intro BaLa BIM valp Best male puppy - BOS
BIR Valp/BOB Puppy:   Apoletanon's ??       BIM valp/BOS Puppy: Dale Gudbrand's Intro BaLa

 

Haydn HaAm 1 JK 1st. price junior male
Georg Best BaAm 1 JKK - 3 JKK 3rd. best male IMC male
Elmer UnLa 1 AK - 4 AKK 4th. best male open class
Hedda HaAm 1 JK - 2 JKK - CK 2nd. best junior female - CAC res.
Gianthi BaAm 1 JK 1st. price IMC female
Camomille ZaLa 1 AK - 4 AKK 4th. best female open class

BIR/BOB:  Apoletanos Usher    BIM/BOS: 

21. oktober

Inoff. show (SWE)
Dommer/judge: Annelie Jönsson (SWE)

Foto: Ingrid Krabbe

Hrizla HaAm 1JK - 2JKK - HP 2nd. best junior female - POH
7. oktober

Int. utstilling/dogshow SKK Sundsvall (SWE)
Dommer/Judge: Michael Forte (UK)  - 53 BS

Halli HaAm 1 JK - 1 JKK - HP Best jr. female - POH
Debbie ZaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 4 BTK 4th. best female - CAC res.

BIR/BOB:   CH Bernerdalens Rockn'Roll King   -    BIM/BOS: Kain Kayenn's Puma

 

Int. utstilling/dogshow NKK- Kongsvinger (NOR)
Dommer/Judge: Borghild E. Moen (NOR) - 61 BS

Haydn HaAm 1 JK - 2 JKK - HP 2nd. best jr. male - POH
Georg Best BaAm 1 AUK - 1 AUKK - CK Best male IMC - CAC. res.
Bartok ToGee 2 AK 2nd. price
Eldin Budi UnLa 1 AK - 2 AKK - CK 2nd. best male open class - CAC.res
Gianthi BaAm 1 AUK 1st. price in IMC
Dee-Dee ZaAm 1 AK 1st. in price in open class

BIR/BOB: Ber Moscow Janis mcgee - BIM/BOS CH Ola Odelsgutt av Hiselfoss

30. september

Nat. utstilling / dogshow - Letohallen
Dommer: Wera Hübenthal - 15 H/M - 17 T/F

Hedda HaAm 1 JK 1st. price in jr. class
Ghianti BaAm 1 AUK - 1 AUKK - CK Best female in IMC - CAC res.

BIR/BOB: Vebjørn Viking av Hiselfoss - BIM/BOS: CH Rämmedalens Angela von Hamp

8. september

Valpeshow / Puppyshow - Notodden (NOR)
Dommer/Judge:  Steinar Balken (NOR) - 84 valper aller raser/puppies all breeds

Hedda HaAm Nr. 1 (6-9 mnd) No. 1 (6-9 m)
2. september

Valpeshow / Puppyshow - FRA

Hice T HaAm Meget lovende (Valper plassers ikke i Frankrike) Very promising (Puppies in France are not placed)


Valpeshow / Puppyshow - Øland - SWE
Dommer/judge: Ann Rode

Hrizla HaAm BIR - BIS 2 BOB - BIS 2

SKK - Utstilling / Dogshow - Högbo Bruk - SWE
Dommer/judge: Natalja Nekrosiene (LIT)  - BS 32
  

Halli HaAm BIM-valp BOS-puppy
Debbie ZaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 5 BTK 5th. best female - CAC. res
BIR: BOB: CH Nøklebyåsens Online - BIM/BOS: CH Bernerdalens Presley - BIR/BOB valp/Puppy: Askimsvikens Lanzo
25. august

Rasespesial / Specialshow - NBSK avd. Østfold - Saprsborg
Dommer/Judge: Sandra Gatward (GB) -  78 Voksne/adults - 21 valper/puppies

Valper/Puppies
Joey Tribbiani CaCh Nr. 2  (4-6 mnd.) 2nd. best male puppy (4-6 m) 
Index BaLa Nr. 1 (4-6 mnd.) BIM Best male puppy (4-6 m) Best male puppy - BOS
Hayden HaAm Uplassert (6-9 mnd) Not placed (6-9 m)

BIR/BOB: Nolegårdens Bette Boop (Iris x Gulliver)  -   BIM/BOS: Dale Gudbrand's Index BaAm

 

Voksne/Adults
Dee-Dee ZaAm  1 AK - 1 AKK - CK - 1 BTK - CERT - BIR BOB - CAC
Eowyn UnLa  1 AK 1st. price open class

BIR/BOB:  Dale Gudbrand's Dee Dee ZaAm   BIM/BOS:  CH Ola Odelsgutt av Hiselfoss

13. august

Valpeshow / Puppyshow - Ronneby (SWE)
Dommer: Hans Bierwolf (AUT)

12. august

Jub. utstilling / show - Burgdorf (SUI) Dag/Day 2
480 BS

Eowyn UnLa Ex.
C-Geilo ZaLa Sehr gut
Jüngstenklasse - Rüden (10) 1. Gandalf van't Rijkjenspark 2. Danilo v Gänsgarten 3. Doremis Zatopeck 4. Wolf Wonderboy av Hiselfoss
Jugedklasse - Rüden (31) 1. Cflying Strar from Orsina's Land 2. Bernemcourt Sirocco 3. Riccaron Pablo Picasso 4. Fjurdy vt Maroyke
Zwischenklasse - Rüden (29) 1. Emerson van't Stokerybos 2. Maglod-Falvi Playboy 3. Aris is Blagorodnogo 4. Blues de la Galea
Offene klasse - Rüden (84) 1. Gangsterluvans Keno Kanon 2. Ysven vd Weyenberg 3. Eik v Stieracker 4. Bonsai v Wisgraben
Championklasse - Rüden (26) 1. Bobby van't Stokerybos 2. Brabie vt Maroyke 3. Sargas av MK 4. Barancourt vd Weyenb.
Veteranklasse - Rüden (11) 1. Ramon v Scheimathof 2. Casanova v Jahnatal 3. Cero v Alten Holz 4. Simiti's Ajax Bello
Jüngstenklasse - Hündinnen (18) 1. Mon Cherie v Jauatal 2. Sennenhund Rossii Teddy Bear Sharmel 3. Xander's Hill Ivory 4. Asta v Wartau
Jugendklasse - Hündinnen (37) 1. Berntiers Front Page 2. Kosmic Girl d Marais Champange 3. Elodie vt Maroyke 4. Galea II d.l Galea
Zwichenklasse - Hündinnen (29) 1. Berntiers Front Page 2. Kosmic Girl d Marais Champange 3. Eloide vt. Maroyke 4. Galea 11
Offene klasse - Hündinnen (87) 1. Daiclaps Cellina 2. Angie v Kleinholz 3. Zeida v Ruschbode 4. Voila dl Truff en Query
Champion klasse - Hündinnen (33) 1. Bienne vd Weyenb. 2. Dunja v Kronenteich 3. Uschi v Sonn Erain 4. Bonet van't Stokerybos
Veteran klasse .- Hündinnen (35) 1. Loja v Kleinholz 2. Yente vd Maroyke 3. Mascha Sheeba v Kleiholz 4. Elusa v Barematteli

BIR/BOB:  Berntiers Front Page -  BIM/BOS: Emmerson van't Stokerybos

11. august

Jub. utstilling / show - Burgdorf (SUI) Dag/Day 1
480 BS

Ghianti BaAm "Sehr gut"
Eowyn UnLa "Sehr gut"
C-Geilo ZaLa "Sehr gut"
Jüngstenklasse - Hündinnen (19) 1. Mon Cheire v Jauntal 2. Bjork dos Moinhos D'Alvura 3. Fireflash vt Patchthof 4. Quinta da la Rosa av Milkcreek
Jugendklasse - Hündinnen (35) 1. Öreghegyi - Macko Effi 2. C'est Fleur vd Wustynnei 3. Miss Sophie off Sofie's Pride 4. Tollina Trusful av Hiselfoss
Zwichenklasse - Hündinnen (31) 1. Berntiers Front Page 2. Kosmic Girls d Marais Champange 3. Tara v Kopfrein 4. Galea II de la Gelea
Offene klasse - Hündinnen (82) 1. Alegria vant' Stokerybos 2. Aune vd Wolfsaap 3. Oda O'Zandrina av Hiselfoss  4. Cafridas Calactic Giselle
Championklasse - Hündinnen (34) 1. Gossine Gatziane av Hiselfoss  2. Sennetta's Rucola 3. Bonet van't Stokerybos 4, Cafridas Basic by Beaujolaisnouveau
Veteranklasse - Hündinnen (41) 1. Hedja v Wiesmaderen 2. Mascha-Sheba v Kleinholz 3. Lonja v Kleinholz 4. CH Sixtine
Jüngstenklasse - Rüden (13) 1. Adonai vd Heimenrûti 2. Gandalf van't Rijkenspark 3. Cafridas Historic Hårek Harmless 4. Doremis Zatopeck
Jugedklasse - Rüden (27) 1. Fidel van't Maroyke 2. Cflying Stra from Orsina's Land 3. Kaendy vd Wildenhayn 4. Bernemcourt Sirocco
Zwischenklasse - Rüden (16) 1. Emmerson van't Stokerybos 2. Aris iz Blagorodnogo Doma  3. El Cid z Oxhoze 4. Sennenhund Rossii Djames Bond
Offene klasse - Rüden (84) 1. Gangsterluvans Keno Kanon 2. ???  3. Napoleon 4. Don v Bärligarten
Championklasse - Rüden (26) 1. Bobby van't Stokerybos  2. Barancourt vd Weyenberg 3. Atelier's Drosselbart 4. Dynamite van't Beertjes Hof of Glanzberg
Veteranklasse - Rüden (11) 1. Cero v Alten Holz  2. CH Ramon vd Scheimatthof 3. CH Bauerhof Samuel 4. Eddie v Wiesmadern

BIR/BOB: Berntiers Front Page -  BIM/BOS: Emmerson van't Stokerybos


Int. utstilling /show - NKK - Bjerke - (NOR)
Dommer/judge: Per Erik Walin (SWE) 62 BS

Dee-Dee ZaAm 1 AK - 2 AKK - CK - 3 BTK 3rd. best female - CAC res.

BIR/BOB: CH Ola Odelsgutt av Hiselfoss    BIM/BOS: CH Marcetta Petite av Lee Armand

 

Nat. utstilling / dogshow SSHK - Byske (SWE)
Dommer/judge valp/puppy: Eva Grahn (SWE) - Voksne/adult: Eva Erikssnon (SWE) - 107 BS

Hallie HaAm nr. 5 (6-9 mnd) - HP No. 5 femalepuppy (6-9 m) POH

Valp/puppy: BIR/BOB: BrånslâttensTora Tandori   BIM/BOS: Doremis Yardman


Debbie ZaAm 1 AK 1st. price

 BIR/BOB:  Bernerdalens Pavarotti   BIM/BOS: Bernerdalens Santa Fee

10. august

E-kullet er to år - Vi gratulerer
The E-litter is two years old - Congratulations

5. august

Nat. utstilling / show - Nesbyen (NOR)
Dommer/judge:    11 BS

 

Eldin Budi Unla 1 AUK - 1 AUKK - CK - 3 BHK 3rd. best male - CAC res.
Dee-Dee ZaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 1 BTK - CERT - BIR BOB - CAC

BIM/BOS: Apoletanos Unsolved Mystery 

4. august

Spesial utstilling / show - NBSK Hedmark - Moelv (NOR)
Dommer/judge voksne/adults:  Johan Andersson (SWE) Dommer/judge valper/puppies: Brit Nyberg (SWE) - 69 V/A - 23 V/P

 

 

Intro BaLa Nr. 1 i valp 4-6 mnd. hann Best male puppy 4-6 m.
Index BaLa Nr. 3 i valp 4-6 mnd. hann No. 3 male puppy  4-6 m.
Haydn HaAm Nr. 3 i valp 6-9 mnd. hann No. 3 male puppy  6-9 m.
Ijla BaLa Nr. 4 i valp 4-6 mnd. tispe No. 4 female puppy 4-6 m
India BaLa Nr. 1 i valp 4-6 mnd. tispe BIR - valp Best female puppy - BOB puppy
Hedda HaAm Nr. 1 i valp 6-9 mnd. tispe Best female puppy 6-9 m.

BIM valp/BOS puppy: Guy

 

 

Georg Best BaAm 1 AUK - 1 AUKK - CK - 4 BHK - CERT Best male IMC - 4th. best male - CAC.
Bartok ToGee 1 AK - 2 AKK - CK 2nd. best male open class - CAC. res.
Dee-Dee ZaAm 1 AK - 1 AKK - CK Best female open class - CAC. res.
Ambi DaLa 1 CHK 1st. price in champ class

BIR/BOB: CH Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: CH Goyubara Geiko av Hiselfoss

BIR Oppdretterklasse / BOB breeders class: Kennel Dale Gudbrand
Bartok, Georg, Ambi, Dee-Dee
16. juli

Index har flyttet inn på Konnerud

Uoff. valpeshow / Innoff.  puppyshow (SWE)
Dommer/Judge: Annica Cederholm . SWE

1. juli

Nat. utstilling / show - DBSK - Bornholm (DK)
Dommer / Judge: Jan Herngren - SWE - 24 BS

Den Norske Jenta ZaAm 2 CHK - CK - 2 BTK 2nd. best female with CAC
BIR/BOB: CH Tertxo's Tatoo - BIM/BOS: CH Herlettas Uniq

 

Nye bilder / New pictures

Jippi CaCh Idun BaLa Intro BaLa Index BaLa Elma UnLa Euro UnLa Planer / Plans

 

30. juni

Nat. utstilling / show - DKK - Bornholm (DK)
Dommer / Judge: Maija Aanestad - NOR - 24 BS

Den Norske Jenta ZaAm 1 AK - 1 AKK - CERT - 1 BTK - BIR - CHAMPION ! Best female with CAC - BOB - CHAMPION 

BIM/BOS: CH Herlettas Uniq

29. juni

Nye bilder / New pictures
Jesco CaCh Ivo BaLa Ilja BaLa Halli HaAm Hice T HaAm Camomille ZaLa
24. juni

Int. utstilling / dogshow - NKK Trondheim
Dommer/Judge: Ritva Raita (FIN) - 26 H/M - 44 T/F

Georg Best BaAm 1 JK - 1 JKK - CK Best jr. male - CAC res
Eldin Budi UnLa 2 AUK 2nd. price in IMC
Bartòk ToGee 1 AK - 1 AKK - CK - 2 BHK - Res. Cacib No. 2. best male - CAC. res. Res. Cacib
Ghianti BaAm 1 JK - 4 JKK No. 4. in junior class 
Eowyn UnLa 2 AUK 2nd. price in IMC
Era UnLa 1 AUK - 1 AUKK - CK Best female IMC - CAC res.
Elma UnLa 1 AK - 4 AKK No. 4 in open class

BIR/BOB: Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: CH Blanchneige av Lee Armand

23. juni

Nat. spesialutstilling / BMD-Special - NBSK avd. Trøndelag
Dommer/Judge: Virginia Stenner (GB) - 38 H/M - 61 T/F

Hedda HaAm Beste tispevalp - BIM Best female puppy - BOS
BIR valp / BOB Puppy: Nøklebyåsens Ulerich
Georg Best BaAm 1 JK - 1 JKK - CK Best jr. male  - CAC res.
Eldin Budi UnLa 1 AUK - 4 AUKK No. 4 in IMC
Bartòk ToGee 1 AK - 4 AKK - CK No. 4 in open class - CAC  res.
Ghianti BaAm 2 JK 2nd. price in junior class
Eowyn UnLa 2 AUK 2nd. price in IMC
Era UnLa 1 AUK - 2 AUKK - CK No. 2 female in IMC - CAC res.
Elma UnLa 1 AUK - 1 AUKK - CK Best female in IMC - CAC res.
BIR/BOB: Kaizer Kompis av Hiselfoss - BIM/BOS: CH.Enslige Evelina av Hiselfoss
17. juni

Uoff. / Inoff. valpeshow / puppyshow - Kalmar (SWE)
17 raser/breeds in BIS

Nat. utstilling / show - Årnes (NOR)
Dommer / Judge: Freddie Klindrup (DK) - 21 BS

Eldin Budi UnLa 1 AUK - 1 AUKK Best male in IMC

BIR:  Apoletanos Uppercut - BIM:  Cafridas  Exotic Extra Exclusive


Nat. Utstilling / Show - Vännes (SWE)
Dommer/ Judge: 38 BS

Debbie ZaAm 2 AK 2nd. price in open class

BIR/BOB: Faro Flox Dansens Drottning - BIM/BOS: Doremis Ubbefin

16. juni

Nat. utstilling / show - Årnes (NOR)
Dommer / Judge: Eva Eriksson (SWE) 20 BS

Eldin Budi UnLa 1 AUK - 1 AUKK - CK Best male in IMC with CAC res.

BIR: Hubba Bubba Indian Summer Sky - BIM: Nøkelbyåsens Qtie

14. juni

Uoff. / Inoff Agillity Sandefjord Hundeklubb (NOR)

Nr. 1 Dee-Dee ZaAm

3. juni

Int. utstilling / Dogshow NKK - Drammen (NOR
Dommer/Judge: Eva Borg (SWE) 60 BS

Georg Best BaAm 1 JK - 1 JKK - CK - 4 BHK Best jr. male - 4th. best male - CAC res.
Bartòk ToGee  1 AK - 4 AKK - CK 4th. best male in open class - CAC res.
Gianthi BaAm 1 JK 1st. price in jr. class females
Elma UnLa 1 AUK - 1 AUKK - CK Best female IMC - CAC res.
Eowyn UnLa 2 AUK 2nd. price in IMC
Dee-Dee ZaAm 1 AK 1st. price in open class
Gee-Gee 4 CHK - CK 4th. best female in Champ. class - CAC res.

BIR/BOB: Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: CH Bernerdalens Santa Fee

2. juni

BIS: Bartòk ToGee, Eldin Budi UnLa, C-Geilo ZaLa& Georg Best BaAm

Utstilling rasespesial - specialshow SSHK Karlskoga (SWE)
Dommer/Judge: Valp/Puppy: Jan Herngren (SWE) - Tisper/Females: Bo Wiberg (SWE) - Hanner/Males: Elisabeth Janzon (SWE) 80 tisper/females - 50 hanner/males

Haydn BaAm BIR - Baby (4-6 mnd) BOB Male baby (4-6 m)
Hedda BaAm Nr. 2 Baby (4-6 mnd) 2nd. best female baby (4-6)
Georg Best BaAm 1 AUK - 1 AUKK - CK - 5 BHK Best male IMC - 5th. best male CAC res.
Eldin Budi UnLa 1 AUK - 3 AUKK - HP 3rd. best male IMC - POH
C-Geilo ZaLa 1 AK - 4 AKK - CK 4th. best male in open class - CAC res.
Bartòk ToGee 1 AK - 1 AKK - CK - 4 BHK Best male in open class - 4th. best male
Gianthi BaAm 1 AUK 1st. price in IMC
Elma UnLa 1 AUK - 1 AUKK - CK - 2 BTK Best female IMC - 2nd. best female - CAC res.
Dee-Dee ZaAm 1 AK - 4 AKK - CK 4th. best female in open class - CAC res.
Oppdretterklasse - Breeders group (Georg Best, Eldin Budi, C-Geilo, Bartòk) BIR - BIS BOB - BIS
Avlsklasse - Prodigny group (Jakari, Keno Kanon, C-Geilo, Dee-Dee) CH Macis Zam Mont Morzy

BIM/BOS Baby: Doremis Zarohbska

BIR/BOB: CH Bernerdalens Pavarotti - BIM/BOS: Berntiers Distance Traveler

GEILO 2007
Nat. Spesialutstilling / Special dogshow (NOR)
Dommer / Judge: Regula Bürgi (SUI) - 70 hanner/males - 100 tisper/females - 21 valper/puppies
Haydn HaAm Nr. 2 valp 4-6 mnd 2nd. best male puppy (4-6m)
Hedda HaAm Nr. 2 valp 4-6 mnd 2nd. best female puppy (4-6m)
Gero BaAm 1 JK - 4 JKK - HP 4th. best jr. male with POH
Felix OsGee 0 AUK 0 IMC
Elmer UnLa 2 AUK 2nd. price IMC
Georg Best BaAm 1 AUK - 3 AUKK - HP 3rd. best male in IMC - POH
C-Geilo ZaLa 1 AK 1st. price
Didrik ZaAm 1 AK 1st. price
Gulliver 5 CHK - CK 5th. best champ-male - CAC. res.
Gianthi BaAm 1 AUK 1st. price in IMC
Elma UnLa 1 AUK - 1 AUKK - HP Best female in IMC - POH
Delphie Daniela ZaAm 1 AK 1st. price in open class
Dariel ZaAm 1 AK - Klubbmester lydighet kl. 1. 1st. price in open class - No. 1 in obedience cl. 1
Dee-Dee ZaAm 1 AK 1st. price in open class
Camomille ZaLa 1 AK - 2 AKK - CK 2nd. best female in open class - CAC. res.
Gee-Gee  4 CHK - CK 4th. best female in Champ-class - CAC. res.
Oppdretterklasse / Breeders group HP POH

BIR/BOB valp/puppy: Apoletanos Aytra Akita - BIM/BOS: Hubba Bubbas Kakemonsteret Biffen

BIR/BOB: Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: CH Tiviniro's Black Velvet

 

Oppdrettergruppe/Breeders group: Didrik ZaAm, C-geilo ZaLa, Elma Unla & Camomille ZaLa
20. mai

Viltsporprøve -  Slottsbron (SWE)
Dommer / Judge: Stefan Olsson

Channa ZaLa S VCH (Svensk Viltspor Champion) S VCH

Channa er den andre BS-hunden i Sverige som har oppnådd denne tittelen.  Etter det vi vet er det ingen i Norge.  Et stort GRATTIS til Anki !

19. mai

Nat. utstilling / Dogshow Sunnmøre Hundeklubb, Ålesund

Dommer/Judge: Ove Germundsson - (SWE) 11 BS

 

Gero BaAm 1 AUK - 1 AUKK - HP (og avlsgodkjent) Best male in YDC with POH.


Nat. Utstilling / Dogshow Hässelholm (SWE)
Dommer / Judge: Borghild Moen (NOR) - 75 BS

Channa ZaLa 1 AK - 3 AKK - CK 3rd. best female in open class with ex:

BIR/BOB: Möllelykans Mojo - BIM/BOS: Gangsterluvan's Hedvig Corleone

18. mai

Int. Utstilling / Dogshow Hässelholm (SWE)
Dommer/Judge:  Johan Andersson (SWE) - 72 BS

Gulliver 3 CHK - CK - 5 BHK 5th. best male, Ex.
Channa ZaLa 1 AK 1st. price
Gee-Gee 1 CHK - CK - 1 BTK - CACIB - BIM Best female with CACIB (BOS)

BIR/BOB: CH Macis Zam Mont Morzy

13. mai

Nat. Skue / Show Århus (DK)
Dommer/Judge: Hans Erik Pedersen (DK) 65 + 12 BS

Huxi HaAm Beste hann"baby" - BIR Best male "baby" - BOB
Den Norske Jenta ZaAm Nr. 1 i åpen klasse Best female in open class

 

Nat. utstilling NNF - Kristiansand (NOR)
Dommer/Judge: Eva Borg (SWE)

Ghianti BaAm 1 JK - 1 JKK - HP Best jr. female with POH
12. mai

Int. Utstilling / Dogshow Österbybruk (SWE)
Dommer/Judge: Ole Staunskjær (DK)

Europa UnLa 1 UKL - 2 UKKL  2nd. best female in YDC
BIR/BOB: Bernerdalens Santa Fe .- BIM/BOS: Österleuftstds Uniqe

 

Int. Utstilling / Dogshow NKK - Kristiansand (NOR)
Dommer/judge:  Ubrova Libuse (TCH)  40 BS

Ghianti BaAm 1 JK - 2 JKK - CK 2nd. best junior female, Ex.
BIR/BOB: CH Sargas av Milkcreek - BIM/BOS: Citahagen's Isis Bia Ni Bora
29. april

Nat. utstilling / Dogshow - Stange (NOR)
Dommer/Judge: Boris Baic (??)  - 28 BS

Georg Best BaAm 1 JK - 3JKK - HP 1st. price - 3rd. best in junior clas - POH
 Ghianti BaAm 1 JK 1st. price
Elma UnLa 1 AUK - 2 AUKK - CK - 4 BTK 4th. best female with CAC. res.
BIR/BOB: CH Sargas av Milkcreek BIM/BOS: Apoletano's Uppercut
28. april

Nat. utstilling / Dogshow - Stange (NOR)
Dommer/Judge:Louise O'Brian (IRL) - 41 BS

Georg Best BaAm 1 JK - 1 JKK - CK - CERT - 2 BHK Best junior male - 2nd. best male with CAC.
Ghianti BaAm 1 JK - 1 JKK - CK - 3 BTK Best junior female - 3rd. best female with CAC. res.
Elma UnLa 1 AUK - 1 AUKK - CK - 2 BTK Best female in YDC - 2nd. best female with CAC. res.

BIR/BOB: Touch O'destiny av Lee Armand

BIM/BOS: CH Lille Frodo Lommelun av Hiselfoss

25. mars

Utstilling / Dogshow 

The Northern Bernese Mountain Dog Club Championship Show (GB)
C-Geilo ZaLa: Class: Graduate 3rd
Judge: Mr Michael Quinney
18. mars

Nat. utstilling / dogshow, NBSK - Eidsvoll
Dommer / Judge.  Elina Haapaniemi (FIN) - 78 BS

Gio Gino BaAm 1 JK - 3 - JKK 3rd. best jr. male
Eldin Budi UnLa 1 AUK - 2 AUKK - CK 2nd. best YDC, Ex
Gianthi BaAm 1 JK 1st. price in jr. class
Dee-Dee ZaAm 1 AK - 3 AKK - CK 3rd. best female in open class - Ex.
Delphie Daniela ZaAm 1 AK - 2 AKK - CK - 4 BTK 4th. best female - Ex
BIR/BOB: Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: CH Gossine Gatziana av Hiselfoss
17. mars

Chimny har økt sitt bukomfang seks cm. fra uke fem til seks. Totalt 11 cm. fra uke fire.
Chimny has increased six cm. from week five - six.  Total 11 cm. from week four.

Nat. utstilling / dogshow, NDK - Eidsvoll
Dommer/judge: Rita Reyniers, BE,  52 BS
Gio Gino BaAm 2 JK 2nd. price in jr. class
Eldin Budi UnLa 2 AUK 2nd. prise in YDC
Dee-Dee ZaAm 2 AK 2nd. price in open class
BIR/BOB: CH: Tiviniro's Harley Davies - BIM/BOS: Touch O'Destiny av LeeArmand

11. mars

Utstilling / Dogshow Offenburg (GER)
Dommer / Judge: Hans Järling (GER)

Gallus BaAm Nr. 2 i jr. klassen med res. cert No. 2 in the class with jr. CAC.res.
9. mars

Utstilling / Dogshow, Crufts - Birmingham - UK
Dommer/Judge: Mr George T. Benning (GB) Poster. class 16 delt./entr. Total: 254 BS

C-Geilo ZaLa Nr. 2 i klassen No. 2 i class with ex.
25. februar

Int. utstilling / dogshow NKK
Dommer/Jugde: Jan Herngren, Swe - 75 BMD

Eldin Budi UnLa 1 JK, 3 JKK, HP No. in interm. cl. with POH

BIR/BOB: CH Tiviniro's Heading for Happiness - BIM: Apoletano's Uppercut

4. febrauar 

Utstilling / Dogshow Bernese Mountain Dog Club of Great Britain - Open Show
Dommer / Judge: Mrs Trish Barr - 86 BS

C-Geilo ZaLa Nr. 1 i "Graduate Class" med CK No 1. in Graduate Class witx Ex.
21. januar

Nat. utstilling / dogshow - Sandefjord
Dommer/judge:  Ing-Mari Hagelin (SWE) 39 BS

Georg Best BaAm 1 JK - 1 JKK - CK - 4 BHK - CERT Best jr. male. 4th. best male with CAC
Eldin Budi UnLa 1 AUK - 2 AUKK - HP 2nd. best male in YDC, POH
Felix OsGee 1 AUK - 4 AUKK - HP 4th. best male in YDC. POH
Ghianti BaAm 1 JK - 3 JKK - HP 3rd. best jr. female with POH
Dee-Dee ZaAm 1 AUK - 4 AUKK - HP 4th. best female in YDC, POH
Delphie Daniela ZaAm 1 AUK - 2 AUKK - CK - 3 BTK 3rd. best female, Ex.
Camomille ZaLa 1 AK - 2 AKK - CK 2nd. best female in open class, Ex.
Kennel Dale Gudbrand (Georg, Eldin, Delphie, Dee-Dee) BIR - Oppdretter med HP Best breeding group with POH
BIR/BOB: CH. Nøklebyåsens Oliver Twist     -  BIM/BOS: Ciara v Rosenwelde
14. januar

Int. utstilling / dogshow, Nürnberg (GER)
Dommer/Judge: Angelika Finke (GER) 13 junior hanner/males - 53 BS totalt

allus BaAm Beste junior hann m/jr. CERT Best junior male with jr. CAC
1. januar

Web-Camera online 

http://www.dalegudbrand.ww.com/