Oppdateringer 2008
Updates 2008
Aktuelt fra 2004 Aktuelt fra 2005 Aktuelt fra 2006 Aktuelt fra 2007

 

20. desember

Canine Fanciers Kennel Club Championship Show (AUS)
Dommer / judge: Ms. J. Dunbar (AUS)

Lord GuCh BIR i minor puppy klassen - BIG 1 Puppy Of Breed & Group (6-12 m)

7. desember

Adelaide Plains Kennel & Obedience Club (AUS)
Dommer/judge: Mrs. D. Tyssen (NZ)

Lord GuCh BIR i minor puppy klassen Puppy Of Breed & Runner Up

6. desember

Adelaide Plains Kennel & Obedience Club (AUS)
Dommer/judge: Ms. J. Kirin (ACT)

Lord GuCh BIR i minor puppy klassen - 2 BHK Puppy Of Breed & Reserve Challenge Male
3. desember

Røntgenresultat K-kull - X-ray result K-litter

30. november

CACS Show at Martigues (FRA)
Dommer / judge Mrs Thevenon-Wulleman

Hice T HaAM

1 AUK - 1 AUKK - 2 BS - R Cacib

Best male IMC - Ex - 2nd. best BMD - R CACS

**********

Dogshow Winner - Amsterdam (HOL)

Harry Potter HaAm 1 AUK - 1 AUKK - CK Best male IMC - Ex.

BIR/BOB Fonzie van 't Pachthof - BIM/BOSSolvie-Byoux vd Oldenhoeve

**********

Championship Show All Breeds Dog Club of S.A.
Dommer / jugde: Mrs E Blake-Watts (NZ)

Lord GuCh BIR i minor puppy klassen - Beste hannhund uansett klasse - BIR - 12 champ-poeng Puppy Of Breed (6-12 m), Challenge Dog (Best Male) – 12 points - BOB
29. november

Championship Show All Breeds Dog Club of S.A.
Dommer / judge: Mrs D Tyssen (NZ)

Lord Guch BIR i minor puppy klassen  Puppy Of Breed (6-12 m)
26. november

Røntgenresultat K-kull - X-ray result K-litter

22. november

Int. utstilling / Show - NKK Hamar
Dommer / Judge: Eivor Hofmanselv (NOR) - 102 BS

Joey Tribiani GuCh 2 AUK 2nd. prize in IMC
Intro BaLa 1 AUK - 3 AUKK 3rd. best male in IMC
Bartok ToGee 1 AK 1st. prize in open class
Gulliver Gonzales 1 CHK - 3 CHKK - CK - 4 BHK 4th. best male - Ex.
India BaLa 2 AUK 2nf. prize in IMC
Ghianti BaAm 1 AK 1st. prize in open class
Chimny ZaLa 1 AK 1st. prize in open class
Camomille ZaLa 2 AK 2nd. prize in open class

BIR/BOB: Ch. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: CH. Cordes Briliant av Lee Armand

20. november

Røntgenresultat K-kull - X-ray result K-litter

16. november

Junior Kennel Club Championship Show – All Breeds - Kilburn, South Australia
Dommer/judge: ??

Lord GuCh BIR i minor puppy klassen - 2. beste hannhund uansett klasse  Puppy Of Breed (6-12 m) - 2nd. best male
15. november

Int. utstilling / Show Kortrijk (BE)
Dommer / judge: Mme Lisbeth Mach (SUI) - 55 BS

Harry Potter HaAm 1 AUK - 1 AUKK - CK Best male IMC - Ex.

BIR/BOB: Emmerson van't Stokerybos - BIM/BOS: Gucci van de Klaverhoeve


**********

Junior Kennel Club Championship Show – All Breeds - Kilburn, South Australia
Dommer/judge: Mr E Singer

Lord CaCh BIR i minor puppy klassen - Beste hannhund uansett klasse - BIM - 8 champpoeng Puppy Of Breed (6-12 m), Challenge Dog (Best Male) – 8 points, Runner-up Best Of Breed
8. november

Nat. utstilling / show - Kongsberg Hundeklubb
Dommer / judge: Mikos Levente - 44 BS

Ivo BaLa 2 AUK 2nd. prize IMC
Haydn HaAm 1 AUK - 2 AUKK - CK 2nd. best male IMC - Ex
Index BaLa 1 AUK - 1 AUKK - CK - 1 BHK - CERT - BIM Best male - CAC - BOS
Georg Best BaAm 1 CHK - 1 CHKK - CK Best Champ mals - Ex
Hedda HaAm 1 AUK 1st. prize IMC
Camomille ZaLa 1 AK - 2 AKK 2nd. best female open class
Ghianti BaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 1 BTK - CERT - BIR Best female - CAC - BOB

BIR/BOS: Dale Gudbrand's Ghianti HaAm - BIM/BOS: Dale Gudbrand's Index BaLa

4. november

Røntgenresultat K-kull - X-ray result K-litter

26. oktober

Nat utstilling / dogshow - Norsk Dalmatiner Klubb - Dal
Dommer/judge: Gunnel Holm (FIN) - 55 BS

Joey Tribbiani CaCh 1 AUK - 4 AUKK 4th. best male IMC
Hedda HaAm 1 AUK - 2 AUKK 2nd. best female IMC
BIR/BOB: Sortie De Nord av Lee-Armand - BIM/BOS: Ch. Tiviniro's Heading for Happiness
25. oktober

Nat. utstilling / Show - Norsk Miniatyrhund Klubb - Dal
Dommer / judge: Frank Christensen (NOR) - 44 BS

Joey Tribbiani CaCh 1 AUK - 3 AUKK - CK 3rd. best male IMC - Ex.
Hedda HaAm 2 AUK 2nd. prize
BIR/BOB/BIG3 CH. Bernerdalens Uno Amigo Bueno - BIM/BOS: Cinnia av Triomar
19. oktober

Non-Sporting, Working and Utility Dog Club - Open Nat. Show (AUS)
Dommerer / judges: Breed & Group Judge: Ms C Trinka - BIS: Ms K Lewis

Lord av Norge GuCh

BIR-BIG-BIS i minor puppy klassen - Beste hannhund uansett klasse - BIR - BIG 2

Best Of Breed, Runner Up In Group, Minor Puppy In Group, Minor Puppy In Show

BIR/BOB: Dale Gudbrand's Lord av Norge GuCh - BIM/BOS: ??

18. oktober

Dortmund Bundes Sieger Show (GER)
Dommerer / Judges: J Gerhards (H/M) & Christel Fechler (T/F)

Harry Potter HaAm 1 AUK - 1 AUKK - VDH CAC  Best male IMC - VDH CAC 

BIR/BOB Ensor van t 'Stokerybos - BIM/BOS: Drigana vom Gipfelfeuer


* * * * * * * * * * *

Clare A&HS Championship show - (AUS)
Judge:  Ms Y Girling

I Australia konkurrerer alle klassevinnerne om å bli best i sitt kjønn.  Lord ble nest beste hannhund denne dagen.

Lord av Norge GuCh BIR - BIG Minor Puppy in Group (6-9 mnd) - 2 BHK Best BMD Minor Puppy - BIG - Res. winner

BIR/BOB:  Branbern Saturns Moon  -  BIM/BOS: Alpenhund Quackerjack

17. oktober

K-kullet er ett år - The k-litter is one Year old

11. oktober

Valpe- / Puppyshow - Australia 

Lord av Norge GuCh BIR - BIG 1 (3-6 m) BOB - BIG 1 (3-6 m)
BIR/BOB: Dale Gudbrand's Lord av Norge CuCh - BIM/BOS: Berntiers Love Me Long Time
5. oktober

Spesialutstilling /-show Holland
Dommer / judge: Jan Herngreen (SWE) -
Satu Ylä-Mononen (FIN) - 189 BS

Harry Potter HaAm  1 AK - 3 AKK - CK 3rd. best male open class - Ex.
BIR/BOB: Emmerson van't Stokerybos . BIM/BOS: Chanel van de Buut Vrij Hoeve

**********

Int. utstilling / show NKK - Kongsvinger
Dommer / judge: Hans Almgreen (SWE) - 66 BS

Haydn HaAm 1 AUK 1st. prize in IMC
Hedda HaAm 1 AUK - 1 AUKK - CK - 3 BTK 3rd. best female - Ex.
Ghianti BaAm 1 AK 1st. prize open class
Dee-Dee ZaAm 1 AK - 4 AKK 4th. best female open class

BIR/BOB: CH. Bernerdalens Uno Amigo Bueno - BIM/BOS: CH. Tapre Trultemor av Hiselfoss

28. september

Int. utstilling / show - Maaestricht (HOL)
Dommer / judge: Mr G. Puts (HOL)

C-Geilo ZaLa 1 AK - CK Best male open class - Ex.

BIR/BOB: CH. Elcordobes van't Pachthof - BIM/BOS: Maroussia Halina

**********

Inoff. valpeshow / puppyshow - (AUS)
Dommer / judge: Mrs. W. Baker (AUS)

Lord av Norge GuCh BIR - BIG BOB - BIG

**********

Inoff. valpeshow / puppyshow - Rimbo (SWE)
Dommer / judge: Åsa Thunqvist (SWE)

BIR/BOB: Syster Ysters Afrodite Af Gulliver - BIM/BOS: Dale Gudbrand's Kaliber GuEl
14. september

Int. utstilling / show . NKK Stavanger
Dommer / judge:  

Ghianti BaAm 2 AK 2nd. prize open class female
Dee-Dee ZaAm 1 AK - 3 AKK - CK 3rd. best female open class - Ex.

BIR/BOB: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: CH. Apoletanos Upper Cut

13. september

Nat. utstilling / show - Sandnes
Dommer: John Jacobsen

Ghianti BaAm 1 AK - 2 AKK - CK 2nd. best female in open class - Ex
Dee-Dee ZaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 4BTK - CERT 4th. best famale with CAC
BIR/BOB: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: CH. Tapre Trultemor av Hiselfoss
7. september

Int. utstilling / show - Pamplona (ESP)
Dommer / judge: Ramune Kazlauskaite (LIT)

Klaus GuEl Beste junior hann - CK BIR junior Best male junior class - Ex. - BOB junior


* * * * * * * *

Nat. utstilling / show Böda sand - Öland
Dommer / judge: Bengt-Åke Bogren (SWE) - 60 BS

Hrizla HaAm 1 AUK - 1 AUKK - CK Best female IMC - Ex.

BIR/BOB: Nöklebyåsen's Nancy Reagan - BIM/BOS Möllelyckans Mojo

 

Nat. utstilling / dogshow Gudbrandsdal Hundeklubb
Dommer / judge: Eeva Rautala (FIN) - 19 BS

Index BaLa 1 AUK-1 AUKK-CK-1BHK-BIM - CERT Best male with CAC - BOS
Gio Gino BaAm 2 AK 2nd. prize open class
BIR/BOS: Tiviniro's Be Reminded / BIM/BOS: Dale Gudbrand's Index BaLa
6. september


C-kullet fire år / The C-litter is four Year old

* * * * * * * *

Spes. utstilling / Show NBSK Agder
Dommer/ judge: Thorbjørn Granheim (NOR) - 50 BS

Georg Best BaAm 3 CHK - CK - 3 BHK 3rd. best male - Ex.
Ghianti BaAm 1 AK 1st. prize in open class
Dee-Dee ZaAm 1 AK - 1 AKK - CERT Best female open class - CAC
BIR/BOS: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - CH. Embla Noblige av Sennenlio
31. august

Championship Show in Birmingham
Dommer / jugde: Miss Jean Lanning - 89 BS

C-Geilo ZaLa Vinner av Graduate class Best male Graduate class
BOB : Mansilla Ebony Dusk - BOS : Denfast Femme Fatale
24. august

Scottish Kennel Club Championship- Edinburgh
Dommer/ judge: Mr Stuart Mallard 

C-Geilo ZaLa Vinner av Post Graduate class Best male Post Graduate class
17. august

Spesialutstilling/-show NBSK Østfold
Dommer/Jugde: Terje Lindstrøm 87 BS

Index BaLa 1 JK 1st. prize in junior class
Dee Dee ZaAm 1 AK - 1 AKK-CK- 3BTK - CERT 3rd. best female - CAC

BIR/BOB: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: CH. Tapre Trultemor av Hiselfoss

16. august

Int. utstilling /dogshow NKK Drammen
Dommer/judge: Ingela Gram (USA) - 73 BS

Index BaLa 1 JK 1st. prize in junior class

BIR/BOB: CH. Bernerdalens Uno Amigo Bueno . BIM/BOS: CH. Apoletano's Uppercut

2. august

Spesialutstilling / show NBSK avd. Hedmark
Dommer/judge: Irene Donnè (NOR) - 83 BS

BIS OPPDRETTER / BREEDER
(Foto: Kristin Carlsen)

Kompis GuEl 2 JK 2nd. price jr. class - male
Index BaLa 1 JK - 4 JKK 4th. best male - jr. class
Joey Tribbiani GuCh 1 AUK - 1 AUKK - CK Best male IMC - Ex.
Eldin Budi UnLa 1 AK - 2 AKK - CK 2nd. best male open open class - Ex
Euro UnLa 1 AK - 4 AKK - CK 4th. best male open class - Ex
Georg Best BaAm 1 CHK - 4 CHKK - CK 4th. best champ-male - Ex
Gulliver Gonzales Uplassert i CHK Unplaced in champ class
Kanja GuEl 2 JK 2nd. price jr. class - female
Kaia GuEl 1 JK 1st. price jr. class - female
Ilja BaLa 1 AUK 1st. price in IMC - female
Dee Dee ZaAm 1 AK - 2 AKK - CK 2nd. best female open class
DG Oppdretterklasse / Breedinggroup (Euro. Eldin Budi, Georg Best & Joey T) BIS - HP BIS - POH
BIR/BOB: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: Kordes Brilliant av Lee Armand
27. juli

Spesialutstilling /show (FRA)
Judge: Mme Uhasz istavnne (HUN) - 29 valper/babies - puppies

Luther King GuCh BIS BIS

Nat. utstilling / Show Ransäter (SWE)

Joey T. CaCh 1 JK - 1 JKK - HP Best jr. male - POH
BIR/BOB: Ch. Bernerdalens Uno Amigo Bueno - BIM/BOS: CH. Rämmedalens Angelica von Hamp
3. juli

World Dog Show - Stockholm
Dommere/judges: Luis Pinto Teixeira-interm.males(12) & junior females (36), Jens Ramsing-males (95) & Sieghart Muthsam -females (89)

Halli HaAm 1 JK - CK Ex.
Georg Best BaAm 1 CHK - CK Ex.
28. juni 

Int. utst/show NKK - Oslo
Dommer/judge: Satu Ylä-Mononen (FIN) - 75 BS

Joey Tribbiani CaCh 1 JK - 1 JKK - CK Best jr. male - Ex.
Eldin Budi UnLa 1 AK - 2 AKK - CK 2nd. best male open class - Ex.
Georg Best BaAm 1 CHK - CK - uplassert Unplaced in class - Ex.
Gulliver 1 CHK - CK - 4 CHKK 4th. best champion male - Ex.
Hedda HaAm 1 JK - 4 JKK 4th. best jr. female
Dee-Dee ZaAm 1 AK 1st. price in open class
Ghianti BaAm 1 AK 1st. place in open class
Oppdretterklasse(Breeding group (Eldin Budi, Georg Best, Joey T & Ghianti) Nr. 2 - HP 2nd. best breeder - POH
BIR/BOB: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOB: CH: Tapre Trultemor av Hiselfoss BIR/BOB/BIS 3 oppdretter/breeder: Kennel Hiselfoss

22. Juni

Nat. utst/show Nes Hundeklubb, Nes

Dommer/judge: Stefan Sinko - 20 BS
Haydn HaAm CK Ex
Ghianti BaAm 1 - AK - 1 AKK - CK - 2 BTK - CERT 2nd. best female - CAC
BIR/BOB: CH. Bernerdalen Uno Amigo Bueno - BIM/BOS: CH. Tapre Trultemor av Hiselfoss

21. Juni

Nat. utst/show Norsk Welsh Corgi Klubb, Nes

Dommer/judge: Saija Juutilainen, FIN - 16 BS

Ghianti BaAm 1 AK - 2 AKK - CK - 2 BTK 2nd. best female - Ex
BIR/BOB Tapre Trultemor av Hiselfoss - BIM/BOS: Binga
8. juni

Spesialutstilling/-show - NBSK Trøndelag
Dommer/Judge: Helen Davenport Willis (GB) - BS: 71 V/A - 9 V/P

Kaia GuEl

Nr. 1 valp 6-9 mnd.

No. 1 female puppy 6-9 m

BIR/BOB:  Tiviniros Makro Mc Magic  -   BIM/BOS: Hvalbernerns Amici DeeOdin

Jeppe CaCh 2 JK 2nd. prize jr. male
Eldin Budi UnLa 1 AK - 3 AKK 3rd. best male open class
Hedda HaAm 1 JK 1st.prize jr. female
Dar Bel Amri 1 AK - 4 AKK 4th. best female open class
Era UnLa 1 AK 1st. prize open class
Ghianti BaAm 1 AK 1st. prize open class

BIR/BOB: CH: Ola Odelsgutt av Hiselfoss - CH Tiviniros Black Velvet

7. juni

Int. utstilling/dogshow NKK - Trondheim
Dommer/Judge: Irene Donnè (NOR - 38 BS

Eldin Budi UnLa

1 AK

1st. prize
Hedda HaAm 1 JK - 1 JKK - CK - 4 BTK 4th. best female - Ex
Ghianti BaAm 1 AK 1st. prize
BIR/BOB:  CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss   -   BIM/BOS: Havikas Attika
1. juni

Nat. utstilling / show Norsk Dalmatinerklubb
Dommer/judge: Ove Germundsson

Kiira Guel Nr. 2 - 6-9 mnd. 2nd. best female puppy - 6-9 m
BIR: Alnõitens Monja Marisha


Nat. utstilling / show Våler - NOR
Dommer/judge:    10 BS ??

Haydn HaAm 1 JK - 1 JKK - HP Best jr. male - POH
Ghianti BaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 3 BTK 3rd. best female - Ex.
BIR/BOB: Sorite av Lee Armand - BIM/BOS: Ugh Ugh Hugo av Hiselfoss
31. mai

Nat. utstilling / show Våler - NOR
Dommer/judge: Rodi Hübenthal - 17 BS

Haydn HaAm 1 JK - 2 JKK - HP 2nd. best jr. male - POH
Ghianti BaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 3 BTK 3rd. best female - Ex
BIR/BOS: Siane - BIM/BOS: Hubba Bubba's Kakemonsteret Biffen

Nat. utstilling / show Tromsø Hundeklubb
Dommer/judge: Carla Walsh

Kiira GuEl BIR-valp BOB-puppy
BIM/BOS: ??


Nat. utstilling show Norrköping (SWE)
Dommer/judge: ?? -  BS ??

Kaliber GuEl Nr. 3 valp 6 - 9 mnd 3rd. best male puppy
BIR/BOB: ?? - BIM/BOS: ??
25. mai 

National klubudstilling - Bøsøre (DK
Dommer/judge: Regula Bürgi, (SUI) - 185 BS

Huxi HaAm 1 JK - 1 JKK - CK Best jr. male - Ex.
BIR/BOB: Kohavens Cico - BIM/BOS: Tertzos Xasha

...............................

Spes. utstilling / show SSHK - Karlskoga SWE
Dommer/judge: Ingela Gram (USA - NOR)

Kaia GuEl Nr. 2 6-9 mnd - HP 2nd. best female puppy - POH
Hrizla HaAm 1 AUK 1st. prize
Beste tispe valp/ best female puppy: Berntier's
Beste tispe/ best female: Berntier's D. News
BIS valp/puppy: Berntier's 
BIS adults: H. Bernerdalens Uno Amigo Bueno
24. mai

Nat. ustilling /show - Haugesund
Dommer/judge: Josie Foley, Irland - 38 BS

Dariel ZaAm 1 AK - 1 AKK - CK - BIM - CERT Best female with CAC - BOS

BIR/BOB: CH. Sir Storm Shadow

National klubudstilling - Bøsøre (DK
Dommer/judge: Rudolf Born (SUI) - 185 BS

Huxi HaAm 1 JKK - 3 JKK - CK 3rd. best jr. male - Ex.
BIR/BOB: Kohavens Cico -  BIM/BOS: Tertzos Xasha

.............

Spes. utstilling / show SSHK - Karlskoga SWE
Dommer/judge: Lyn Brand (AUS)

Kaliber GuEl Uplassert 6-9 m Unplaced 6-9 m
Kevin Keegen GuEl Uplassert 6-9 m Unplaced 6-9 m
Beste hannvalp/best male puppy: Tertzo's Kotori
Beste hannhund/best male: CH. Bernerdalens Uno Amigo Bueno

Røntgenresultater / X-ray results
Gulliver avkom / Gulliver offspring

18. mai

Uoff. valpeshow - Inoff puppyshow (SWE)
Dommer/judge:  Jens Myrman - 4 BS

Kaliber GuEl Nr. 2 - HP 2nd. best male puppy - POH
BIR/BOB: Gangerstluvans Olle Olympus            
17. mai

Utstilling/show (SWE)
Dommer/judge: Liz-Beth Liljeqvist (SWE) - 95 BS

Hrizla HaAm 1 AUK - 1 AUKK - CK Best female IMC - Ex.

BIR/BOB:  Odysseus - BIM/BOS: Lönnerbergas First Lady

 

11. mai

Spesialutstilling / Specialshow -  NBSK Frya
Dommer / judge: Jana Liptajova Stafancova (SLO) - 127 BS

BIR oppdretter/BOB Breeder: Elmer UnLa, Eldin Budi, Joey Tribbiani CaCh & Georg Best BaAm

 

Kokos GuEl Uplassert tispevalp 6 -9 mnd Unplaced female puppy 6-9 m
Kiira GuEl Uplassert tispevalp 6 -9 mnd Unplaced female puppy 6-9 m
Kaia GuEl Beste tispevalp - BIM valp Best female puppy - BOS puppy
Joey Tribbiani CaCh 1 JK - 1 JKK - CK - 5 BHK - CERT Best junior male - 5th. best male - CAC
Index BaLa 1 JK - 5 JKK 5th. best junior male
Eldin Budi UnLa 1 AK - 1 AKK - CK Best male open class - Ex.
Elmer UnLa 1 AK - 3 AKK - CK 3rd. best male open class - Ex.
Gero BaAm 1 AK 1st. price open class
C-Geilo ZaLa 1 AK - CK 1 price open class - Ex.
Georg Best BaAm 1 CK - CK Unplaced in Champ. class - Ex.
Gulliver Gonzales 1 CK - 3 CHK - CK - 3 BHK 3rd. best male - Ex.
India BaLa 1 JK - 2 JKK - CK 2nd. best junior female Ex.
Darbel Amri 1 AK - 2 AKK - CK 2nd. best female open class - Ex.
Ghianti BaAm 1 AK - 3 AKK - CK 3rd. best female open class - Ex.
Elma UnLa 1 AK - 5 AKK - CK 5th. best female open class female - Ex.
Eowyn UnLa 1 AK 1st. price in open class
Kennel Dale Gudbrand (Oppdrettergruppe - Breeding group)
Elmer - Eldin Budi - Georg Best - Joey T
BIS - HP BIS - POH
BIR/BOB valp/puppy: Albert Ruggeson - BIM/BOS: Dale Gudbrand's Kaia Guel
BIR/BOB adults: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: Tribute Made ToT av Lee Armand
4. mai

Nat. utstilling/dogshow - Irun (ESP)
Judge: Angel Garach (ESP)

Klaus GuEl BIR - BIG - BIS 2 (valp) BOB - BIG - BIS 2 (puppy)

--------------------------------

Int. utstilling / dogshow - NKK Kristiansand
Dommer/judge:  Claudio De Giuliani (ITA) - 38 BS

Georg Best BaAm 2 CHK - CK - 3 BHK 3rd. best male - Ex.
BIR/BOB: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: CH. Goyubara Geiko av Hiselfoss
1. mai

Spesial utstilling / show . NBSK avd. Øvre Romerike
Dommer/Judge: Elin Normannseth (NOR) - 33 BS

Hedda HaAm 1 JK - 1 JKK - CK Best junior female - Ex
BIR/BOB: CH Sargas av Milkcreek - BIM/BOS: Siane
27. april

Nat utstilling / dogshow - Stangehallen
Dommer/Judge (valper/puppies: ???? - 10 BS
Dommer/Judge (voksne/adults):  Igor Selmovic 11 BS

Kaia GuEl

Nr. 3 (6-9 mnd

No. 3 (6-9 m)

 

Joey Tribbiani CaCh

1 JK - 1 JKK - HP Best jr. male POH
Ghianti BaAm 1 AK - 2 AKK 2nd. best female open class
BIR/BOB: CH Bernerdalens Uno Amigo Bueno - BIM/BOS: Ingen (no female with Ex. quality
26. april

Nat. utstilling / dogshow - Stangehallen
Dommer/Judge (valper/puppies: Frode Jevne (NOR) 8 BS
Dommer/Judge (voksne/adults):  Tina Sulce (???)  - 17 BS       

Kaia GuEl Nr. 1 tispe 6-9 mnd. - 2 BTK-valp 2nd. best female puppy
BIR/BOB valp/puppy:      -  BIM/BOS valp/puppy:

 

Joey Tribbiani CaCh 2 JK 2nd. price in jr. class
Ghianti BaAm 1 AK - 2 AKK 2nd. best female open class
BIR/BOB: CH Bernerdalens Uno Amigo Bueno   -  BIM/BOS:  Bernerdalens Xandu
17. april

Røntgenresultater / X-ray results
Gulliver avkom / Gulliver offspring
8. april

Utstilling / Dogshow Magny-Cours (FRA)
Dommer/Judge: Mr. Masson (FRA) - (11 BS malepuppies)

6. april

J-kullet er ett år / The J-litter is one year old 

2. april

I-kullet er ett år / The I-litter is one year old 

30. mars

Nat. utstilling / dogshow NNF - Bergen
Dommer/Judge: Hedd Richards (UK) - 44 BS

BIR/BOB: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM og CERT / BOS and CAC: Dale Gudbrand's Dariel ZaAm
29. mars

Int. utstilling / dogshow NKK - Bergen
Dommer/Judge: Leif Hjort (NOR) - 60 BS

Dariel ZaAm 1 AK 1st. price in open class

BIR/BOB: One More  Exclucive - BIM/BOS: Vebjørn Viking av Hiselfoss

8. mars

B-kullet er fire år gamle - The B-litter is four years old

--------------------------------------

Utstilling / dogshow Crufts - Brimingham (UK)
Dommer / Judge: Mrs. Helen Davenport Willis (UK) - 196 BS

C-Geilo ZaLa Nr. 2 i Post Graduate Class (og kvalifisert for Crufts 2009) No. 2 in Post Graduate Class

BIR/BOB: CH Emerson van't Stokerybos (BE) / BIM/BOS: CH Wardleyhill The Isles Queen (UK)

23. februar

Int. utstilling / dogshow NKK Bø
Dommer/Judge: Eva Mjelde (NOR) - 60 BS

Haydn HaAm 1 JK - 4 JKK 4th. best junior male
Intro BaLa 1 JK - 3 JKK - HP 3rd. best junior male - POH
Index BaLa 1 JK - 2 JKK - CK 2nd. best junior male Ex.
Bartok ToGee 1 AK - 2 AKK - CK 2nd. best male open class - Ex
Georg Best BaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 3 BHK - CERT - CHAMPION Best male open class - 3rd. best male - CAC - CHAMPION
Ghianti BaAm 1 AK - 3 AKK - CK 3rd. best female open class - Ex

BIR/BOB: CH Goyubara Geiko av Hiselfoss - BIM/BOS: CH Lille Frodo Lommelun av Hiselfoss

17. februar

Valpeshow / Puppyshow Salten BHK - Fauske
Dommer/Judge: Jesper Andersson - 5 BS valp

Kiira GuEl Nr. 2  (4-6 mnd) 2nd. best female puppy (4-6 m)

BIR valp/BOB puppy: Vegamo's Isabella - BIM/BOS: Vegamo's Imas Doffen

16. februar

Nat. utstilling  / dogshow Letohallen - Dal
Dommer: Ralf Campbell - 25 BS

Joey T. 1 JK - 1 JKK - CK - 4 BHK Best junior male - 4th. best male - Ex.

BIR/BOB: CH Sargas av Milckreek - BIM/BOS: Gigantic Gera

------

Valpeshow / Puppyshow Salten BHK - Fauske
Dommer/Judge: Benny Blid (SWE) - 5 BS valp

Kiira GuEl Nr. 2  (4-6 mnd) 2nd. best female puppy (4-6 m)

BIR valp/BOB puppy: Vegamo's Isabella - BIM/BOS: Vegamo's Imas Doffen

3. februar

Int utstilling / dogshow Zaragoza International Show (ESP)
Dommer/Judge: Hans Müller (SUI) - 39 BS

Idun BaLa Beste junior tispe Best junior female

BIR/BOB: JALISCO DE LA SOMBRA DEL BIZKAR  -  BIM/BOS: ??

2. februar

Spesialutstilling/Specialshow SSHK - Sala (SWE)
Dommer H/M: Karin Åkesson - T/F: Johan Andersson - 158 BS

Ambi DaLa 1 AK 1st. price in open class
Debbie ZaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 5 BTK Best female open  class - 5th. best female - Ex.

BIR/BOB: CH Bernerdalens Santa Fee - BIM/BOS: CH Bernerdalens Pavarotti

20. januar

Nat. utstilling / dogshow Sandefjord
Dommer:  Rita Reyniers (BE)   - 14 BS

Intro BaLa 1 JK - 2 JKK - CK - 4 BHK No. 2 in junior class - 4th. best male - Ex
Index VaLa 1 JK - 1 JKK - CK - 3 BHK No. 1 in junior class - 3rd. best male - Ex
Haydn HaAm 1 JK - 4 JKK No. 4 in junior class
Ghianti BaAm 1 AK - 1 AKK - CERT - BIM No. 1 in open class - Best female - CAC -  BOS
Eowyn UnLa 1 AKK - 2 AKK - CK - 2 BTK No. 2 in open class - 2nd. best female Ex
13. januar 

Nat. utstilling / show NBSK Letohallen
Dommer/judge: R. Rotner - 58 BS

Iben BaLa 2 JK 2nd. price junior class (male)
Index BaLa 1 JK - 3 JKK - CK 3rd. best junior - Ex.. (male)

BIR/BOB: CH Sargas av Milkcreek - BIM/BOS: Vintilla av Lee Armand