Oppdateringer 2009
Updates 2009
Aktuelt fra 2004 Aktuelt fra 2005 Aktuelt fra 2006 Aktuelt fra 2007 Aktuelt fra 2008



23. juli

Valpeplaner er oppdatert / Puppyplans updated
17. juli

Gulliver 8 år / Years old

23. juni

Røntgenresultater / X-ray result: L-kull/litter
22. juni

N-kullet / litter: 6 uker / weeks old

M-kullet er kommet "hjem" - The M-litter is "home"

21. juni

Nat. utstilling / Show - Sandefjord
Dommer/Judge: Marie Josee Schlechter Melchior, Luxenburg - 30 BS

"Frodo" & Ghianti

 

Georg Best BaAm 1 CHK - 3 CHKK - CK - 4 BHK 4th. best male - Ex
Ghianti BaAm 1 CHK - 1 CHKK - CK - BIM Best female - Ex - BOS
Dee-Dee ZaAm 1 AK - 2 AKK - CK - 3 BTK 3rd. best female - Ex
BIR/BOB: CH. Lille Fordo Lommelun av Hiselfoss - BIM/BOS CH. Dale Gudbrand's Ghianti BaAm
16. juni

Gulliver frisluppet til 80 valper i Norge pga gode resultater på avkom

12. juni

N-kullet / litter: 5 uker / weeks old

Røntgenresultater / X-ray result: L-kull/litter
11. juni

Gode og dårlige nyheter i dag 

Elma døde av akutt hjertestans 4. juni.

Gulliver ble far til en hann og fire tisper i Danmark (Sennetta's Jennet)
Some good and bad news today:

Elma died suddenly of heart failiure June 4th. 

Gulliver became father to one male and four females in Denmark (Sennetta's Jennet)
5. juni

N-kullet / litter: 4 uker / weeks old
4. juni

Røntgenresultater Gulliver valper / X-ray results Gulliver off springs

3. juni

Nye bilder / New pictures

Janka CaCh Elma UnLa
2. juni

M-kullet er seks uker - The M-litter is six weeks old

31. mai

Spesialutstilling / - show: NBSK Frya
Domer / judge: Peter Embeton (IRL) - 157 BS
Joey Tribbiani CaCh 1 AK 1st. prize open class
C-Geilo ZaLa 1 AK - 3 AKK - CK 3rd. best male open class - Ex
Elmer UnLa 2 AK 2nd. prize open class
Eldin Budi UnLa 1 AK - 2 AKK - CK 2nd. best male open class - Ex
Index BaLa 1 AK 1st. prize open class
Georg Best BaAm 1 CHK - CK Unplaced in Champ-class - Ex.
Darbel Amri 1 AK 1st. prize open class
Camonille ZaLa 2 AK 2nd. prize open class
Elma UnLa 1 AK - 3 AKK - CK 3rd. best in open class - Ex.
Ghianti BaAm 1 CHK - 4 CHKK - CK 4th. best in champ-class - Ex
Den Norske Jenta ZaAm 1 CHK - 2 CHKK - CK - 4 BTK 4th. best female - Ex
DG Oppdrettergruppe / Breedinggroup (Eldin Budi, C-Geilo, Joey T, Georg Best) Nr. 3 - HP No. 3 - POH

BIR/BOB: Ch. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: CH. Tiviniro's Be Reminded  -  Beste oppdretter/breeder: Kennel Hiselfoss

29. mai

N-kullet / litter: 3 uker / weeks old

23. mai

Røntgenresultater / X-ray result: L-kull/litter
22. mai

N-kullet / litter: 2 uker / weeks old
21. mai

Sennenspesial - NBSK avd. Øvre Romerike
Dommer: Astrid Indrebøe (NOR) - ca. 90 BS

Kanja GuEl 1 AUK 1st. prize IMC
Ghianti BaAm 1 CHK -CK Not placed in champ class - Ex.

BIR/BOB: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - CH. Enslige Evelina av Hiselfoss

19. mai

M-kullet er fire uker - The M-litter is four weeks old

15 mai. 

Røntgenresultater / X-ray result: L-kull/litter


N-kullet / litter: 1 uke / week old

12. mai


M-kullet er tre uker - The M-litter is three weeks old
10. mai

Nat. utstilling / show NNF - Kristiansand
Dommer / judge: Eivor Hofmanselv - 23 BS

BIR/BOB: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BOM/BOS: CH. Dale Gudbrand's Ghianti BaAm
9. mai

Int. utstilling / dogshow NKK Kristiansand
Dommer/judge: Terje Lindstrøm - 39 BS

Index BaLa 1 AK - 1 AKK - CK - 4 BHK 4th. best male - Ex
Ghianti BaAm 1 CHK - 3 CHKK - CK 3rd. best cham-female - Ex.
Den Norske Jenta ZaAm 1 CHK - 1 CHKK - CK - 2 BTK - Res. Cacib 2nd. best female - Ex. - Res. Cacib

BIR/BOB: CH: Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: Berner Ranchen Amusing Alexandria

8. mai

N-kullet født - The N-litter is born
1 tispe / 4 hanner - 1 female / 4 males


Bilder / Pictures

5. mai

Røntgenresultater / X-ray result

L-kull/litter

M-kullet er to uker - The M-litter is two weeks old

2. mai 

N-kullet kommer om en uke
One week to go befor the N-litter arrives
Planer/Plans
28. april

M-kullet er en uke - The M-litter is one week old
26 april

Nat. utstilling / dogshow, Stange
Dommer/judge: Denis Kuzelj - 43 BS

Joey Tribbiani 1 AK-1AKK-CK Best male open class - Ex
Ghianti BaAm 1 CHK- 2CHKK-CK-3BTK 3rd. best female - Ex
BIR/BOB: Bernerdalens Bijou - BIM/BOS: Ch. Bernerdalens Uno Amigo Bueno
25. april

Nat. utstilling / dogshow, Stange
Dommer/judge: Diogo Ramalho - 46 BS

Joey Tribbiani CaCh 1 AK-1AKK-CK-4 BHK 4th. best male - Ex.
Ghianti BaAm 1 CHK - 1 CHKK - CK - 1 BTK - BIM Best female (BOS)

BIR/BOB: CH. Bernerdalens Uno Amigo Bueno

21. april

M-kullet er født - The M-litter is born
15. april

L-kullet er 1 år / The L-litter is one Year old
5 april.

Spesialutstilling /-show - AFBS Magny-Cours - France
Dommere/judges: Andre Leblond (FRA), Jacky Tourdon (FRA), Raoul Sautebin (SUI), M. Procureur (FRA), Jean-Claude Valette (FRA)  - 311 BS

Luther King GuCh Nr. 2 i junior hann med CK 2nd. best junior male - Ex
Klaus GuEl Nr. 4 i junior hann med CK 4th. best junior male - Ex
Hice-T HaAm Uplassert i åpen hann - CK Unplaced in open class male - Ex
C-Geilo ZaLa Nr.1 i åpen hann med CK - 3 BHK No. 1 open class male - Ex - 3rd. best male

Best male: Vanadis du Haras de la Vergne - Best female: Alexe de Notre Dame des Neiges - BIS: D'jango Von Den Gansewiesen (Grosser)

4 april.

Int. utstilling / dogshow - Antwerp
Dommer/judge: Mrs.E.Chwalibog (POL)

Harry Potter HaAm Nr. 1 i åpen classe - CK - 2 BHK -Res. Cert og Res. Cacib Nr. 1 open class - Ex. - 2nd. best male - Res CAC. and Res. Cacib

BOB: Emmerson van't Stokerybos

22. mars

Int. utstilling / dogshow - NKK Bergen
Dommer/jugde: -  BS

Hedda HaAm 2 AK 2nd. prize open class
Dariel ZaAm 1 AK - 3 AKK 3rd. best female open class
Dee Dee ZaAm 1 AK - 2 AKK - CK - 2 BTK - RES CACIB 2nd. best female - Ex - RES. CACIB
Gianthi BaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 1 BTK - CERT - CACIB - BIR - CHAMPION - BIG 4 Best female - BOB - CAC - CACIB - CHAMPION - BIG 4

BIR/BOB: Dale Gudbrand's Gianthi BaAm - BIM/BOS: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss

21. mars

Nat. utstilling / dogshow - Bergen
Dommer/jugde: - 44 BS

Hedda HaAm 1 AK  1st. prize
Dariel ZaAm 1 AK - 4 AKK 4th. best female open class
Gianthi BaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 3 BTK - CERT 3rd. best female - CAC
Dee Dee ZaAm 1 AK - 2 AKK - CK - 4 BTK 4th. best female - Ex

BIR/BOB: CH. Ola Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS: Enslige Evelina av Hiselfoss

19. mars

Røntgenresultat K-kull - X-ray result K-litter

8. mars

India og Chimny er paret /mated

1. mars

Int. utstilling / show Valence (FRA)
Dommer/judge: Mr Tabo (ITA)

Hice T 1 AK - 1 AKK - CERT - 1 BHK - CACIB - BIR Best of breed - CAC - CACIB
22. februar 

Int. utstilling / dogshow - NKK Bø
Dommer/jugde: Jon Jacobsen (NOR) - 62 BS

Index BaLa 1 AUK - 2 AUKK - HP 2nd. best male in IMC - POH
Georg Best BaAm 1 CHK 1st. prize in Champ class
Ghianti BaAm 1 AK - CK 1st. prize in open class - Ex
Dee-Dee ZaAm 1 AK - 2 AKK - CK - 4 BTK 4th. best female - Ex.

BIR/BOB: CH. OLa Odelsgutt av Hiselfoss - BIM/BOS:CH Apoletano's One True Love

3. februar

Røntgenresultat K-kull - X-ray result K-litter

25. januar

Utstilling / Dogshow - Australia
Dommer/judge: Mr. Scott Sandford
Lord av Norge GuCh BIR-Valp - 2 BHK Runner Up to Best of Breed - Puppy Of Breed - Reserve Challenge Dog
11. januar

Paris Dog Show (FRA)
Dommer/judge: M.Van Montfort (HOL
)

Luther King GuCh Beste hannvalp - BIR Best male puppy - BOB

*****    *****

Nat. utstilling / Show - NBSK
Dommer/judge: Petra Junehall (SWE)

Index BaLa 1 UK - 1 UKK - HP Best male IMC - POH
Haydn HaAm 2 AK 2nd. price open class
Eowyn UnLa 2 AK 2nd. price open class
Dee-Dee ZaAm 1 AK 1st. price open class

BIR/BOB: CH: Lille Frodo Lommelun av Hiselfoss - BIM/BOS: CH Kordes Brilliant av Lee Armand

9. januar

Røntgenresultat K-kull - X-ray result K-litter

6. januar

Røntgenresultat K-kull - X-ray result K-litter

1. januar

All Breeds Championship Shows - Keeshond Club of SA Inc
Dommer/judge: Mrs S Baxter (WA)

Lord GuCh Beste valp - 2 BHK Puppy Of Breed - Runner Up Best Of Breed