Oppdateringer 2010
Updates 2010
Aktuelt fra 2004 Aktuelt fra 2005 Aktuelt fra 2006 Aktuelt fra 2007 Aktuelt fra 2008 Aktuelt fra 2009


7. oktober

Røntgenresultater/X-ray results:  N-kull/litter

19. september

Spes. utstilling/show - NBSK - Åmot
Dommer/judge: Espen Engh (NOR) - 80 BS


Bilder/Pictures

Hanner/Males:
Nero MaCh 1 AUK - 2 AUKK No 2 in interm. class
Nitro Mach 1 JK - 1 JKK - CK No 1 in jun. class - Ex
Melvin KuIn 1 JK - 2 JKK - HP No 2 in jun. class - POH
Kevin Keegen GuEl 2 AUK 2nd. price
Elmer UnLa 2 AUK 2nd. price
Eldin Budi UnLa 1 AK - 2 AKK - CK No 2 in open class - Ex
Index BaLa 1 CHK 1st. price
Tisper/Females:
Miley KuIn 1 JK - 2 JKK - CK No 2 in jun. class - Ex.
Delphie Daniela ZaAm 2 AUK 2nd. price

 

18. september

The Murray Valley Kennel Club (AUS)
Dommer/judge: Mr F Waring (WA)

Lord av Norge GuCh BIR BOB


The Murray Valley Kennel Club (AUS)
Dommer/judge: Mr M Bungey  (WA)

Lord av Norge GuCh BIR BOB



5. september

Nat. utstilling/show - Mosonmagyarovar (HUN)
Dommer/judge: J. Istvanne

Norway Dream MaCh 1 AUK - 1 AUKK - CK - 1 BHK - BIM - CERT Best male - CAC - BOS


Nat. utstilling/show - Hundorp (NOR)
Dommer/judge: Tina Sulce (LAT) - 11 BS

Index BaLa 1 CHK - 1 CHKK - CK - 1 BHK - BIR Best male - BOB

 

29. august

Nat. utstilling/show - Gotland (SWE)
Dommer/judge: Joan Walsh - 39 BS

Debbie ZaAm 1 AK - 2 AKK - CK - 5 BTK 5th. best female - Ex


28. august

Nat. utstilling/show - Gotland (SWE)
Dommer/judge: John R. Walsh - 39 BS

Debbie ZaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 2 BTK - CERT 2nd. best female - CAC



Nat. utstilling/show - Drammen
Dommer/judge: Tania Nygaard (FIN) - 33 BS

Eldin Budi UnLa 1 AK - 1 AKK - CK - 2 BHK - CERT 2nd. best male - CAC

 

 

22. august

Int. utstilling/show St. Romboutscup Mechelen (BE)
Dommer/judge: Sieghart Mutsham (GER) - Zidar Miroslav (SLO)

Harry Potter HaAm 1 AK - 1 AKK - CK - 1 BHK - CERT - CACIB - BIR - BIG 5 Best male - CAC - CACIB - BOS - BIG 5


7. august

Championshow - BMD-Club of Scottland
Dommer/judge: Mrs. Ann Wells (SCO) - 136 BS

Limit class hann/male
C-Geilo ZaLa Class winner - Ex

 

1. august

Nat. utstilling/show - Nesbyen (NOR)
Dommer/judge: Eivor Hofmanselv (NOR) - 30 BS

Hanner/males:
Nitro MaCh 1 JK, 1JKK, CK, 1 BHK, CERT, BIR Best male, CAC, BOB
Eldin Budi UnLa 1 AK, 2 AKK, CK 2nd best male open class, Ex
Georg Best BaAm 1 CHK, 1 CHKK, CK, 3 BHK Best male champclass - 3rd best male, Ex
Tisper/females
Nam-Nam MaCh 1 JK. 1 JKK, CK, 2 BTK Best junior female - 2nd best female, Ex
Morsin Mia KuIn 1 JK, 2 JKK, HP 2nd best junior female, POH
Miley KuIn 1 JK. 3 JKK, HP 3rd best junior female, POH
Oppdrett/Breeding:
Kennel Dale Gudbrand (Georg, Eldin Budi, Nam-Nam, Nitro) BIR BOB


27. juni

World Dog Show, Herning (DK)
Dommere/judges: Lisbet Ramsing (DK) - Jan Herngreen (SWE) - 286 BS

Hanner/males:
Nitro MaCh 1 JK Very good 29
Harry Potter CK Ex 53
Index BaLa 1 AK Very Good 53
Joey Tribbiani CaCh CK Ex 53
Kaliber GuEl 2 AK Good 53
Georg Best BaAm 1 CHK Very good 26
Tisper/females:
Nam-Nam CK - 3 JKK Ex - 3rd best junior female 48

 

8. juni

Røntgenresultater/X-ray results:  N-kull/litter


6. juni

National CAC show - Szekesferervar, Hungary
Judge: C. Pettko - 23 BS

Norway Dream MaCh BIR Junior - Ungarsk Junior Champion BOB Junior - Hungarian Junior Champion

5. juni

Int. utstilling/dogshow NKK, Drammen
Dommer/Judge: Helge Werner Hagen (NOR) -  58 BS

Tisper/females:
Miley KuIn 1 JK 1st. price in junior class
Nam-Nam MaCh 1 JK - 1 JKK - CK - 3 BTK - CERT 3rd. best female - CAC
Hanner/Males:
Melvin KuIn 1 JK - 3 JKK - HP 3rd place in junior class - POH
Nitro MaCh 1 JK - 4 JKK - HP 4th place in junior class - POH
Index BaLa 1 CHK - CK 1st. price in champ class - Ex.

 

22-23 mai

Spesial utstilling / Show - Frya - NBSK
Dommer: Joelle  Bardet (FRA) og Elisabet Janzon (SWE) - 126 BS

Lørdag/Saturday: Hanner/Males
Haydn HaAm 1 AK - 3 AKK 3rd place in open class
Joey Tribbiani CaCh 1 CHK 3rd place in open class
Index BaLa 1 CHK 3rd place in open class
Søndag/Sunday: Tisper/Females
Madeira KuIn 1 JK 1st. price in junior class
Morsin Mia KuIn 1 JK 1st. price in junior class
Hedda HaAm 1 AK 1st. price in open class
Eowyn UnLa 1 AK 1st. price in open class

Int. utstilling/dogshow Komarom, Hungary
Dommer/Judge: Dr. Milivoje Urosevic - 22 BS

Norway Dream MaCh Beste junior hann - BIR junior Ex.1, HPJ - Junioir Winner , BOB Junior

Int. utstilling/dogshow Komarom, Hungary
Dommer/Judge: Jaroslav Matyas -  20 BS

Norway Dream MaCh Beste junior hann - BIM junior Ex.1, HPJ - Junioir Winner , BOS Junior


Int. utstilling/show Hässleholmsgården - SWE
Domare: Hans Rosenberg

Hrizla HaAm 1 AK - 2 AKK - CK 2 BTK - Res cacib 2nd. best female - Res. Cacib

 

Røntgenresultater/X-ray results:  M-kull/litter

 

7. mai

Spesial utstilling / Show - Eidsvoll - NBSK Øvre RFomerike
Dommer/Judge: Leif Herman Wildberg - NOR - 77 BS

Hanner/Males
Nero MaCh 2 JK 2nd. price in junior class
Nitro MaCh 1 JK - 1 JKK - CK Best junior - Ex
Melvin KuIn 1 JK - 3 JKK - HP 3rd. place in junior class  - POH
Joey Tribbiani CaCh 1 CHK 1st. price in champ class
Index BaLa 1 CHK 1st. price in champ class
Tisper/Females
Miley CuIn 1 JK 1st. price in junior class
Madeira KuIn 1 JK - 4 JKK - HP 4th place in junior class  - POH
Nam-Nam MaCh 1 JK - 2 JKK - CK 2nd place in junior class - Ex
Lyra GuCh 1 AK 1st. price in open class
Hedda HaAm 1 AK - 3 AKK 3rd place in open class